Dlouhodobý pronájem auta: v čem spočívá a pro koho je vhodný?

Dlouhodobý pronájem vozu začíná mezi mladými Čechy stoupat v oblíbenosti. Poskytovatelé dlouhodobého pronájmu aut cílí především na řidiče, kteří potřebují auto k dispozici, ale neradi zajišťují servis či se neradi starají o záležitosti okolo auta. Objasnění, co dlouhodobý pronájem auta vlastně obnáší a jaké jsou jeho plusy a mínusy najdete v tomto článku. 

Jak dlouhý je dlouhodobý pronájem vozu?

Standardní výpůjční doba vozu se pohybuje mezi 6ー12 měsíci. Zpravidla se však většina lidí nerada upisuje k pronájmu auta na rok, a tak dávají přednost flexibilnímu, krátkodobějšímu pronájmu s možností prodloužení. U dlouhodobého pronájmu je zvyklostí, že řidič není vázaný jen na jedno auto, ale v průběhu výpůjční doby může auta střídat. Výhodou je určitě také to, že k pronájmu dostanete zpravidla nový vůz, který můžete užívat k sebe reprezentaci sebe nebo firmy.

Co je součástí dlouhodobého pronájmu auta

Nespornou výhodou dlouhodobého pronájmu je kompletní servisní zajištění ze strany půjčovny aut či jiné firmy. V rámci výpůjčného platíte také za povinné i havarijní pojištění a pneumatiky, které vám rovněž firma uskladní. Cokoliv se s autem stane, vy neřešíte. Zavoláte půjčovně a ti vše udělají za vás. Ať už se jedná o drobnou technickou závadu nebo garanční prohlídku.

Cena dlouhodobého pronájmu auta

Cena za dlouhodobý pronájem vozu je zpravidla nižší než cena za krátkodobý pronájem. Pro příklad, cena zapůjčení Škoda Kodiaq 2,0 TDI 4×4 na 1 měsíc je v průměru 27 000 Kč, zatímco na 10-12 měsíců je cena 19 000 Kč. Dlouhodobý pronájem vozidla se tedy určitě vyplatí. Cena výpůjčního samozřejmě závisí na modelu auta, které si plánujete vypůjčit. Cena pronájmu Maserati bude samozřejmě vyšší než cena Octavie.

Pro koho je dlouhodobý pronájem auta vhodný

Na začátku můžeme případné zájemce rozdělit do dvou skupin – firmy a jednotlivci.

Soukromé osoby jsou rozhodně početnější skupinou. Obecně popsat prototyp zájemce však neumíme, jelikož jde především o požadavky, priority a životní styl jednotlivých zájemců. Většinou se jedná o mladé lidi, kteří vůz nepotřebují vlastnit, jelikož ho berou jako spotřební zboží. Obecně preference nevlastnictví se u mladých lidí velmi rozrůstá. Souvisí také se střemhlavým růstem cen nemovitostí či nedostatku nových automobilů.

Další skupinou jsou lidé, kteří nemají zájem starat se o auto po servisní stránce, ale auto k životu potřebují. Pro tyto lidi je dlouhodobý pronájem vozu ideální volbou. Pronájem je také nejlepší volbou pro lidi, kteří nemají dostatek finančních prostředků na zakoupení nového vozu, ale nechtějí si kupovat ojeté auto.

Druhou, menší skupinou případných nájemců mohou být firmy, které chtějí auto použít k sebereprezentaci. Důležité je, že auto může řídit pouze zaměstnanec, který je jednatelem uveden ve smlouvě.

Jak funguje dlouhodobý pronájem vozu?

  1. Volba auta, které vám bude vyhovovat.
  2. Výběr firmy či autopůjčovny, která vám automobil poskytne.
  3. Podpis smlouvy na dlouhodobý pronájem auta a platba počátečního poplatku.
  4. Užitek ze samotné jízdy.

Mohlo by vás zajímat

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.