Jak vybrat matraci do auta, karavanu či obytňáku

Cestujete a přespáváte rádi v autě, karavanu, nebo v obytném domě? Pokud ano, tak víte, že základem je správná a pohodlná matrace. Poradíme jakou matraci vybrat, aby byla na míru nejen vašeho auta, ale vyhovovala i vašim potřebám.

Abyste se vyspali do růžova i ve vašem domě na čtyřech kolech, tak je důležité nejen to, kde budete spát (klidné místo), ale i na čem budete spát. Odpíchnout se můžete od toho, co máte doma a na čem se vám už nyní dobře spí. Proto zvažte nákup matrace na míru podle vaší oblíbené, v požadované tvrdosti a typu matrace. Velká většina prodejců dokáže zajistit potřebný atypický rozměr. Doporučit můžeme např. e-shop https://www.vyspimese.cz/, kde jsou velice vstřícní a projdou s vámi celý proces výběru podle vašich požadavků.

Na cesty se hodí skoro všechny typy matrace

V prvé řadě berte v potaz kolik nocí budete trávit na cestě v pojízdném bydlení. Pokud budete na cestách trávit víc jak měsíc, nebo několik měsíců, vyplatí se zainvestovat do kvalitnější matrace. Spíte-li třeba v autě, nebo na jachtě jen několik dní v roce, můžete vybírat z levnějších variant matrací. 

Tip: Pokud nejste nároční, nebo chcete ušetřit místo, možná vám postačí i nafukovací matrace do auta. Hodí se také do stanů, kde není možné mít stále roztaženou velkou matraci. 

Doporučujeme neexperimentovat a zvolit si osvědčený typ matrace, na které spíte doma. Je nesmysl, nechat si vyrobit matraci, které se pak zbavíte, protože bude moc tvrdá / měkká a vy se na ni nevyspíte.

Z naší zkušenosti se do karavanu, kamionu či auta osvědčila matrace z PUR pěny. Pokud často cestujete do míst s nízkými teplotami zejména pak do horských oblastí, ať už v zimě, na jaře či na podzim, kdy jsou noční teploty i kolem nuly, tak se vyhněte matraci z paměťové pěny, protože je kvůli mrazu tvrdá jako beton.

interiér v karavanu se záběrem na postel
https://www.freepik.com/

Pojízdnou postel správně změřte

Prvně je potřeba přesně změřit lehací plochu, kterou vymezuje vnitřní rám postele. Jestli máte rám nějak vykrojený nebo je zaoblený, změřte přesně rovné části a pro zaoblené vytvořte nákres. Nákres udělejte tak, že si postel vyfotíte z ptačí perspektivy a překreslíte ji. Následně se domluvte s výrobcem či prodejcem, který umí vyrobit matraci na míru, pošlete mu veškeré podklady (rozměry matrace, nákres i fotografii), pak už jen stačí počkat až vám nová atypická matrace dorazí. A vzhůru na cesty!

Mohlo by vás zajímat