Přehledné vedení skladu pro e-shop

Doba e-shopům přeje a mnoha podnikatelům začínají skladové zásoby přerůstat přes hlavu. Máte to stejně? Možná je na čase začít řešit skladování a evidenci zásob či zboží jinak. Práci vám může usnadnit přehledná skladová evidence v rámci účetního programu. 

Účetní program obsahuje chytré funkce, které vám podnikání usnadní. Součástí je například propojení skladu s pokladnou a e-shopem nebo automatizované vydávání zboží s nejbližším datem expirace. Pojďte se s námi podívat, jak skladový program vybrat.

Zjistěte, co potřebujete zlepšit

V první řadě se zamyslete, jaká slabá místa máte v rámci vedení skladu. Zjistíte představu o tom, jaké části je nutné zlepšit a na jaké funkce se v rámci skladového programu zaměřit. Mezi časté problémy patří:

  • pomalé naskladnění a vyskladnění zboží,
  • výdej zboží po expiraci,
  • časté záměny zboží,
  • chybějící propojení skladu s e-shopem,
  • špatně zařazené produktu ve skladu.

Jak vybrat skladový program

Při výběru skladového programu nejčastěji narazíte na dva typy: freeware programy zdarma nebo placené programy. Placené programy obvykle nabízí verzi zdarma s omezením, ze kterých lze případně velmi snadno přejít na placený neomezený program. 

Freeware skladové programy

Tyto programy oproti Excelu nabízí více funkcí a přehlednější rozhraní. Pro drobné podnikatele to může být jedna z cest, ale je potřeba předem zvážit rizika, která tyto systémy mají, jelikož zde nemáte žádnou garanci ani záruku. Můžete se setkat s těmito problémy:

  1. Ukončení skladového programu ze dne na den a ztráta veškerých dat.
  2. Chybějící garance legislativní správnosti a zabezpečení dat.
  3. Chybějící zákaznická podpora.
  4. Omezené funkce.

Skladové programy s omezením

Tyto skladové programy jsou sice zdarma, ale můžete se setkat s omezením. Může jít například časové omezení pro použití nebo omezení v počtu záznamů. Časem tedy budete muset přejít na plné placené programy bez omezení. Je potřeba zvážit, jak dlouho tato doba bude trvat a zda se vám vyplatí využít plně placené programy ihned. 

Oproti freeware programům vám odpadnou výše zmíněná rizika typu chybějící garance legislativní správnosti apod. Využít můžete i moduly v rámci účetního programu – typickým příkladem je modul v oblíbeném systému Money S3. 

Výhody vedení skladu v Money S3

Verze zdarma je omezena na 500 záznamů, placená umožňuje evidenci neomezeného množství záznamů i skladů. Skladový program obsahuje skladové karty, kde najdete název, cenu, katalogové označení a minimální a maximální objem zboží. Můžete zde přiřadit fotografie a až deset cenových hladin. Velmi jednoduše propojíte modul s pokladnou i e-shopem. Díky tomu se vyhnete ručnímu přepisování dat. 

Více informací o účetním programu a modulu můžete zjistit zde: https://money.cz/vlastnosti/skladove-hospodarstvi-a-objednavky-s3/ 

Mohlo by vás zajímat