Jak správně pečovat o pleť: Skincare rutina

Domácí péče o pokožku je velmi důležitá pro zdravý a mladistvý vzhled pokožky. Každou péči o pleť je třeba přizpůsobit typu pleti a případným problémům, které v souvislosti s pokožkou řešíte, nicméně i tak by měla sestávat z důležitých 4 kroků. Péči o pleť je nutné provádět ráno i večer s tím, že večer by měla být skincare rutina nejdůkladnější. Pojďte si s námi přečíst, jak správně pečovat o svou pleť, aby si zachovala zdravý vzhled.

Postup každodenní péče o pleť

Jak už jsme zmiňovali, péče o pleť by měla probíhat ráno i večer. V létě je dobré používat lehčí krémy či gely a v zimě využít spíše krémů hutnější konzistence a oleje. Ať v zimě nebo v létě je nutné myslet na UV ochranu. V péči o pleť nezapomínejte na pokožku krku a dekoltu. 

1.Čištění pleti

Čištění je nejdůležitější částí skincare rutiny. Je dobré uvědomit si, že čištěním pleti neodstraňujete pouze make-up, ale také nečistoty a přebytečný maz. Proto není dobré čištění odbývat i po ránu. Při čištění pleti je velmi důležitý výběr produktu. V rámci čištění si klidně dvakrát týdně dopřejte peeling, který odstraní odumřelé buňky.

Jak správně čistit pleť

Absolutní základ při styku k pletí jsou mýdlem umyté ruce. Z velké části mohou za nečistou pleť nečisté ruce. Pravidlo tedy zní: „Nesahejte si rukama na obličej”. Ještě před čištěním vámi zvoleným produktem je dobré zvlhčit pleť vlažnou vodou. Přípravky, které budete po aplikaci splachovat naneste na vlhkou pokožku a kruhovými pohyby prsteníčkem a prostředníčkem jej nanášejte. Je dobré začínat na spodní straně obličeje směrem nahoru. Jakmile je pleť vyčištěná, opět vlažnou vodou můžete přípravek spláchnout.

2.Tonizace pleti

Tonizace pleti je nezbytnou součástí skincare rutiny. K aplikace tonika dochází po odlíčení, ještě před nanesením krému. Tonikem pleti dodáte vlhkost, zmenší vám póry a osvěží ji. Zásadní výhodou pleťového tonika je vyrovnání pH pokožky a snížení produkce kožního mazu. Při výběru produktu se vyhněte těm, které obsahují alkohol. Ten vám pokožku zbytečně vysuší.

3.Hydratace pleti

Hydratace pleti je nezbytným krokem ve vaší každodenní péči o pleť. Aplikace hydratačních krémů či sér předchází tvorbě vrásek a snižuje tvorbu kožního mazu. Samozřejmě nestačí využívat pouze hydratační kosmetiku. Je potřeba tělo hydratovat také zevnitř, tedy dbát na dostatečný pitný režim a stravu s velkým podílem vody (např. ovoce a zelenina – meloun, jahody, pomeranče, okurky apod).

4.Výživa pleti

Posledním důležitým krokem v péči o pleť je výživa. Správná výživa pleti pomáhá oddálit tvorbu vrásek i ztrátu pevných kontur obličeje. Vybírejte přípravky (krémy, séra a masky) s antioxidanty, lipidy, nenasycené mastné kyseliny, aminokyseliny a vitamín E. Rovněž jako u hydratace je potřeba vyživovat pokožku i zevnitř, tudíž dbejte na dostatečný příjem minerálů a vitamínů ze stravy a nápojů.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.